سیب سرخ

گوش چپ گوش عشق است
نویسنده : فائزه - ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢٦
 

دانشمندان کشف کردند گوش چپ که اطلاعات خود را به نیمکره راست مغز ارسال می کند گوش “عشق” است و بنابراین عبارات احساسی را برای درک بهتر باید در این گوش نجوا کرد.بخش چپ مغز منطق، توجه به جزئیات، زبان، علم و استراتژیها را نشان می دهد و طرف راست تصورات، اشراق و سیر و سلوک، دید همزمان، تخیلات و احساسات را حاکمیت می کند.

 

هر یک از این بخشهای مغز قسمت مخالف بدن را کنترل می کنند. بنابراین منطقی است که تصور شود یک جمله احساسی اگر مستقیما از طرف چپ بدن ارسال شود سریعتر به مراکز احساسی می رسند.

به طور طبیعی چشم راست با زکاوت بیشتری می تواند رنگها را درک کند این درحالی است که بهتر است مادران گونه چپ کودک را ببوسند و یا با دست چپ کودک را در آغوش بگیرند.

در حقیقت دانشمندان یک دانشگاه انگلیسی در تحقیقات خود نشان دادند که 85 درصد از زنان چپ دست یا راست دست کودک خود را با دست چپ در آغوش می گیرند. به این ترتیب واکنشهای فیزیکی و احساسی کودک مستقیما به طرف راست مغز مادر می رسند.

 به تازگی گروهی از محققان  با آزمایش هزار و 120 نفر مشاهده کردند که گوش چپ در این افراد “گوش عشق” است. به طوری که 69 درصد از موارد خاطر نشان کردند تمام عبارات شیرین و عاطفی را هنگامی که از راه گوش چپ می شنوند بهتر درک می کنند و تنها 56 درصد از موارد اگر این عبارات را با گوش راست بشوند می توانند عمق آنها را درک کنند


 
comment نظرات ()

 
چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟
نویسنده : فائزه - ساعت ٦:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢٤
 

هیچوقت با فکر اینکه عشق مهمترین چیز است، وارد زندگی نشوید

پیدا کردن زن یا مرد ایدآل اصلاً کار ساده ای نیست. وقتی فکر میکنید که فرد ایدآل خود را پیدا کرده اید، هنوز هم ممکن است تردید داشته باشید. شک داشتن به کسی که می خواهید با او ازدواج کنید، نه تنها کاملاً نرمال و طبیعی است، بلکه کاملاً سالم است.

خوشبختانه احتمالاً تا الان می دانید که نباید با کسی که بیش از حد مشروب می خورد، بیش از حد الواتی می کند، بیش از حد کار می کند، بیش از حد لاف می زند، معتاد است، بی وفا است و خیانت می کند، خشن و بیرحم است یا صادق نیست، ازدواج کنید.

اگر همسر آینده تان عاری از این صفات است و هنوز هم در ازدواج با او شک دارید، حتماً این مقاله را دنبال کنید. ما به شما کمک می کنیم که ببینید آیا این تردیدهایتان منطقی است و ارزش توجه دارد یا نه یا اینکه فقط بدون هیچ دلیل منطقی نگران هستید.

خوشبختی و حمایت احساسی

گرچه انتظار داشتن اینکه همسرتان همیشه و در همه حال شما را شاد کند، کمی غیرمنطقی است اما اگر همسرتان، مرد/زن ایدآل و مناسب شما باشد، خود به خود موجب شادی شما می شود و به شما حس قدرت در زندگی می دهد.

- وقتی احساس کنید که کسی هست که از رشد احساسی و عقلانی شما حمایت کرده و در این راه تشویقتان می کند، آنوقت است که می فهمید با فردی مناسب خود ازدواج کرده اید. خواست فرد ایدآل شما این است که از نظر احساسی سالم باشید و بتوانید روی پاهای خودتان بایستید. وقتی با فرد مناسب خود باشید، احساس بسیار خوبی درمورد خودتان خواهید داشت و حس اطمینان و امنیت خواهید کرد.

- فرد ایدآل شما هیچوقت منفی گرا، خودخواه، کم مایه و سست، ساکت، خجالتی، انتقادی، یا شلخته نیست. چرا باید وقتتان را با یک نادان بگذرانید؟

محبت، عشق و سکس

اهمیت زیادی دارد که کسی که با او ازدواج می کنید کسی باشد که با شما تفاهم داشته باشد و درمورد مسائل جنسی و عشقی، نیازها و خواسته های شما را درک کند.

- اگر همسر آینده تان "دوستت دارم" را نه فقط زبانی بلکه با اعمال محبت آمیز نشان دهد، می فهمید که می خواهید با فرد مناسبی ازدواج کنید. اعمال محبت آمیز به چیزهایی مثل این گفته می شود: اینکه وقتی خسته اید بفهمد، روز تولدتان را به یاد داشته باشد، دوست داشته باشد که وقتش را با شما بگذراند، به حرفهایتان گوش کند، به شما احترام بگذارد، وقتی دیر کردید به شما زنگ بزند، به شما محبت کند، اگر چیزی را نفهمیدید، درمقابلتان صبور باشد. موقع سلام و خداحافظی ببوسدتان، بدون هیچ دلیلی در آغوشتان بگیرد.

- اگر از نظر جنسی با همسر آینده تان تطابق داشته باشید، آنوقت می فهمید که می خواهید با فرد مناسبی ازدواج کنید. اگر هر دو شما به صمیمیت جنسی به شکل متفاوتی نگاه کند یا امیال جنسیتان متفاوت باشد، رابطه زناشوییتان به خطر می افتد.

- فرد مناسب برای ازدواج کسی است که دوستش داشته باشید و دوست شما باشد. او از گذران وقت با شما لذت می برد. اگر شما دو نفر با هم دوست نباشید، عشق و ازدواج شما خیلی زود محو خواهد شد.

- فرد مناسب برای ازدواج مهربان، باملاحظه و مودب است. مسائل پیش پا افتاده زندگی مثل گفتن "متشکرم" یا باز کردن در شاید قدیمی به نظر برسد اما نشان دهنده میزان احترام و علاقه و مهربانی فرد به شماست.

ارتباط، اهداف، و ارزش ها

شما و فرد مناسب شما برای ازدواج، اهداف و ارزشهای یکسانی دارید.

- داشتن علایق و نظرات مختلف اشکالی ندارد فقط به شرط اینکه درمورد عدم تفاهم در آنها به تفاهم رسیده باشید. بااینکه ممکن است همیشه با یکدیگر هم عقیده نباشید، صحبت کردن با فرد مناسب برای ازدواج همیشه جالب است وهیچوقت خسته تان نمی کند. او افکار و عقاید خود را طوری با شما مطرح می کند که ناراحتتان نکند.

- فرد مناسب برای ازدواج با درک اینکه تنها مسئله ثابت در زندگی، تغییر است، دوست دارد درمورد مسائل و مشکلات زندگی هم قبل و هم بعد از ازدواج با شما صحبت کند.

- فرد مناسب برای ازدواج شما را تشویق می کند که با تغذیه سالم و ورزش برای داشتن سبک زندگی سالمتر، تصمیم بگیرید. او برای توازن بخشیدن به کار و زندگی فردی شما، همراه و همگام با شما کار می کند.

- اینکه شما تنها کسی باشید که باید خانه را مرتب کند و از بچه ها مراقبت کند، دیگر خیلی قدیمی شده است. مرد مناسب شما در این مسئولیت ها خود را با شما شریک می داند.

- پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج به این معنا نیست که دیگر هیچ مشکل و اختلافی با هم نخواهید داشت. اما با فرد مناسب برای خود دیگر مطمئن هستید که می توانید به همراه هم مسائل و مشکلات را بررسی کرده و طوری آنها را حل کنید که هیچ صدمه این به ازدواجتان وارد نشود.

اعتماد و صداقت

فرد مناسب برای ازدواج، با شما صادق و روراست است.

- فرد مناسب برای ازدواج به شما اعتماد دارد و تلفن ها و استفاده شما از کامپیوتر را کنترل نمی کند، مدت زمانی که با دیگران می گذرانید را محدود نمی کند. وقتی همسر آینده تان سعی نکند که شما را از دوستان و خانواده تان جدا کند، آنوقت می فهمید که فردی مناسب برای ازدواج است. فرد مناسب برای ازدواج هیچوقت نمی خواهد که زندگی شما را کنترل کند، بلکه می خواهد زندگیش را با شما تقسیم کند.

- با فرد مناسب برای ازدواج هیچوقت نباید لازم باشد که از حریم شخصی خود دفاع کنید. وقتی از شما درمورد ساعتی که نیاز دارید به تنهایی بگذرانید سوال نشود، می فهمید که فرد مناسب برای خود را پیدا کرده اید.

- فرد مناسب برای شما به شما اطمینان دارد و جاسوسی شما را نمی کند. اگر قرار باشد هر حرکت خود را توجیه کنید، زندگی واقعاً سخت می شود.

پرچم های قرمز در روابط

اگر متوجه شدید که مسائل و مشکلاتی در روابطتان وجود دارد، به راحتی از آنها نگذرید و به هیچ وجه فکر نکنید که این مشکلات اهمیت زیادی ندارند یا با گذر زمان درست می شوند و طرفتان عوض می شود. برای داشتن یک ازدواج موفق، به  چیزهایی فرای عشق نیاز دارید.


 
comment نظرات ()

 
دل بر که توان بست
نویسنده : فائزه - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۸
 

دل بر که توان بست چو دلدار نباشد 

غم با که توان گفت چوغمخوارنباشد

ای صاحب دل خانه دل مسکن یاراست       

این خانه نشیمن گه اغیار نباشد

زاهد چه گشایی در دکان ریا را                

اکنون که تورا رونق بازار نباشد

گریان شدم ازدیدن رویش که به خورشید      

در چشم توانایی دیدار نباشد

از ماه جهان تا به جمال تو چه گویم          

خورشید به این جلوه رخسار نباشد

تا هست سر شوق گلستان جمالت             

 دل را هوس دیدن گلزار نباشد

دل بر که توان بست چو دلدار نباشد         

غم با که توان گفت چوغمخوارنباشد


 
comment نظرات ()

 
زمان را از دست ندهید
نویسنده : فائزه - ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٥
 

تصورکنید بانکی دارید که درآن هرروزصبح 86400 تومان به حساب شما واریز می شود و تا آخرشب فرصت دارید تا همه پولها را خرج کنید، چون آخروقت حساب خود به خود خالی می شود.


دراین صورت شما چه خواهید کرد؟
البته که سعی می کنید تا آخرین ریال راخرج کنید!


هرکدام ازما چنین با نکی داریم : بانک زمان .
هرروزصبح ،دربانک زمان شما 86400 ثانیه اعتبارریخته می شودو آخرشب این اعتبار به پایان می رسد.
هیچ برگشتی نیست وهیچ مقداری ازاین زمان به فردا اضافه نمی شود.
ارزش یک سال را دانش آموزی که مردود شده ،می داند.


ارزش یک ماه را مادری که فرزندی نارس به دنیاآورده ،می داند.
ارزش یک هفته راسردبیر یک هفته نامه می داند.


ارزش یک ساعت را عاشقی که انتظار معشوق رامی کشد،


ارزش یک دقیقه را شخصی که ازقطار جامانده میداند ،


و ارزش یک ثانیه را آنکه ازتصادفی مرگبارجان به دربرده،می داند.

هرلحظه ،گنج بزرگی است،گنجتان رامفت ازدست ندهید.
بازبه خاطر بیاوریدکه زمان به خاطرهیچکس منتظر نمی ماند.

فرصت جوانی ، ربودنی و رفتنی است و ضایع ساختن آن، چیزی جز غم، اندوه و پشیمانی را برای دوران پس از آن، به جا نمی گذارد.

بزرگترین فن بهتر زیستن، بهره جستن از فرصتهای بی نظیری است که به سرعت می گذرند. «فرصت جوانی» ، با دیگر ذخایری که در اختیار دارید ، تفاوت دارد. مدت زمان جوانی را نمی توان تغییر داد.

جوانی، فرصتی جبران ناپذیر است، و «خست» و «دقت» در آن، امری پسندیده و نیکوست.. رسول گرامی اسلام می فرماید:

« پروردگار فرشته هایی دارد که هر شب نازل شده، بانگ میزنند: ای بیست ساله ها! تلاش و جدّیت کنید»

لحظات زندگی را جدی بگیرد و فرصت جوانی را دریابید.

 


 
comment نظرات ()

 
اگه تو نبودی......
نویسنده : فائزه - ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۸
 

این روزا دلم خیلی گرفته

آدم دلش میگیره از کسانی که ادعا می کنن دوستت دارن اما پای عمل که میرسه خلافش رو ثابت میکنن

آدم دلش میگیره از کسانی ادعای رفاقت میکنن ولی ته دلشون میخوان سر به تنت نباشه

آدم دلش میگیره از کسانی که مثل آب خوردن دروغ میگن

خسته شدم از آدمای حسودی که هزارتا وصله بهت می چسبونن تا جلوی دیگران خرابت کنن

خسته شدم از آدمایی که هیچ وقت نتونستم بفهمم دوستم هستن یا دشمنم

عزیزم! اگه تو نبودی من تو این دنیای بی رحم چه کار میکردم؟ اگه هنوز زنده ام اگه هنوز نفسم میکشم فقط به امید با تو بودنه

عزیزم! اگه شونه های محکم و مردونه ی تو نبود من سرم رو روی شونه های چه کسی میگذاشتم؟

زندگی من! اگه درتلاطم این روزای سخت مثل کوه پشتم وانمیستادی و ازم حمایت نمیکردی من چطور می تونستم طاقت بیارم؟

اگه لبخند مهربون تو نبود اگه حرفای آرامش بخش تو نبود من چه طوری تو این زمونه ی سراسر مکر و ریا زندگی میکردم؟

دلم ازاین همه دورویی و دروغ گرفته عزیزم!

چه قدر خوبه که تو هستی چه قدر خوبه که تو رو دارمماچ


 
comment نظرات ()

 
دیدنی ها!
نویسنده : فائزه - ساعت ۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٦
 

این خانوم کمر باریک ترین زن جهان لقب گرفتن!!!

این خانوم هم زشت ترین عروس دنیا لقب گرفتن!!!

این خانوم پیر ترین مادر دنیا لقب گرفتن!!!

جالب بود نه؟؟ منتظر نظراتتون هستم


 
comment نظرات ()