فرزند چندم خانواده هستید؟

تک فرزندان

نقاط مثبت: این افراد همان ها هستند که دنیا را متحول می کنند. افرادی تکلیف گرا، مرتب و منظم، با وجدان و وظیفه شناس و بسیار قابل اطمینان می باشند. آنها عاشق واقعیت، افکار و اندیشه ها و جزئیات هستند و از قبول مسئولیت های مختلف واهمه ای ندارند.

نقاطمنفی: یکی از خصیصه های منفی این افراد سرسختی و خشونت شدید آنهاست. کمی کینه ای وپرتوقع هستند و معمولاً از قبول اشتباهاتشان سر باز میزنند.  به هیچ وجه انتقادپذیرنیستند. در برابر دیگران افرادی بسیار حساس و نفوذ پذیرند که احساساتشان خیلی زودجریحه دار می شود.

 

فرزندان اول خانواده

نقاطمثبت: آنها ذاتاً فرمانده به دنیا آمده اند. احتمالاً رئیس جمهورها، فضانوردان ومدیرعاملین همه فرزندان اول خانواده هستند. فکر می کنند که همیشه حق و اولویت در هرکاری با آنهاست. فرزندان اول به دو دسته تقسیم می شوند: پرورش دهندگان افراد مطیعیا متحول کنندگانی سلطه جو. هر دو یکسان هستند فقط از متدهای مختلفی استفاده میکنند. معمولاً فرزندان اول خانواده، افرادی ایرادگیر، مشکل پسند و دقیق هستند وعاشق توجه به جزئیات مسائلند. افرادی وقت شناس، منظم و با کفایتند که دوست دارندهمه چیز به بهترین نحو انجام شود. از مسائل غافلگیر کننده نیز به هیچ وجه خوششاننمی آید.

نقاط منفی: معمولاً این افراد کمیبداخلاق، ترشرو بی احساس به نظر می آیند. گه گاه به خاطر زورگویی و فشاری که برسایرین می آورند، تهدید کننده و رعب آور هستند. چون فکر می کنند که همیشه حق باآنهاست و فقط خودشان همه چیز را می دانند، به دیگران اطمینان کمی دارند. ریاست مآب،ایرادگیر و نسبت به اشتباهات حساس و نکته سنج هستند.

 فرزندان وسط خانواده

 نقاط مثبت: فرزندان وسطی، افرادیخانواده دوست هستند که دیگران از بودن با آنها لذت می برند. مهمترین نیاز آنها،آرام نگاه داشتن اقیانوس پرتلاطم زندگی است و شعار آنها "آرامش به هر قیمتی" است. اینها افرادی بسیار آرام و بی سر و صدا، شیرین و دوست داشتنی هستند و شنوندگان خوبیبه شمار می روند. مهارت زیادی در حل مشکلات دارند چون همیشه هر دو جنبه ی یک مشکلرا بررسی می کنند و دوست دارند همه را خوشحال کنند. همین مسئله باعث می شود کهمشاوران و میانجیگران خوبی باشند.

 نقاط منفی: نسبت به فرزندان اول خانواده، احساسسلطه گری کمتری دارند، اما دوست دارند همه آنها را ستایش کرده و دوست بدارند یاحداقل با آنها احساس شادی و خوشبختی کنند. از آنجا که سعی در راضی نگاه داشتن همهدارند، ممکن است به افرادی وابسته تبدیل شوند. نمی توانند خوب تصمیم بگیرند تا جاییکه باعث رنجاندن دیگران می شود. همچنین برای شکست و اشتباهات دیگران، خود را سرزنشمی کنند.

 فرزندان آخر خانواده

 نقاطمثبت: افرادی شاد و سرزنده اند که این شادی و سرخوشی را با خود به همه جا می برند ودیگران را نیز از آن بهره مند می کنند. مهارت های مردمی آنها بسیار قوی است و عاشقاین هستند که دیگران را با حرف ها و کارهایشان سرگرم کنند. هیچ کس برای آنها غریبهنیست و به سرعت با همه صمیمی می شوند. افرادی برونگرا هستند که از وجود دیگرانانرژی می گیرند. از ریسک کردن واهمه ای ندارند.

  نقاطمنفی: خیلی زود خسته می شوند. از طرد شدن واهمه داشته و افق توجهاتشان کوتاه است. افرادی خود گرا هستند. معمولاً به خاطر توقعات غیر واقعی از رابطه ی داشته تصور میکنند در همه ی رابطه ها باید همیشه خوشی و خنده برقرار باشد.

/ 12 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضی

سلام فکر نمی کنم این درباره من صدق کنه[چشمک]

عبدالعاصی

سلام عزیز[عینک][عینک][عینک] بازم یه آپ جدید[نیشخند][نیشخند][نیشخند] هر روز با یک آپ جدید منتظرتونم [گل][گل][گل]

مژده

سلام دوست جونم [بغل] شرمنده از اینکه مدتی نبودم. راستش من تمرکز زیادی توی بلاگ ندارم. یعنی ماهی 3.4بار چک می کنم[نیشخند] شرمنده ات شدم به خدا.[ماچ]

وحید

سلام.[لبخند] مطلب جالبی بود. استفاده کردم.ممنون.[گل][گل][گل][گل]

وحید

من هم به روزم[لبخند] و منتظر شما [لبخند][چشمک] فعلا[خداحافظ][گل][گل][گل]

دوست جون

من دوست داشتم خیلی واقعی بود می دونی من همه رو شبیه سازی کردم دیدم صفاتش شبیه من و کسایی هست که می شناسم[چشمک]